Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Šarišské Sokolovce Hľadať
 
 

Symboly obce

   Symboly obce tvoria – erb, vlajka a pečať. Sokoliarmi boli iba najstarší obyvatelia obce Šarišské Sokolovce. Ich potomkovia sa zaoberali poľnohospodárstvom a pracovali v lesoch. Všetky tieto zdroje obživy sa uplatnili aj v historickom znaku obce. V pečatidle z roku 1786 z pažite vyrastá strom, na vrchole jeho koruny stojí sokol. Po stranách stromu je kolmo postavený obrovský lemeš s čerieslom, ktorý akoby vyjadroval, že v obci v čase vzniku pečatidla prevládalo poľnohospodárstvo.

erb obce - farebný                      erb obce - obrysy

   Erb obce Šarišské Sokolovce pozostáva z modrého štítu, v ktorom je zobrazený žltý listnatý strom vyrastajúci so žltej pažite. na strome sedí jastrab, zobrazený bielou farbou. Po stranách stromu je osadený lemeš a čerieslo.

obecná vlajka

   Obecná vlajka pozostáva so siedmich pozdĺžnych pruhov vo farbách bielej (1/7), modrej (1/7), bielej (1/7), modrej (1/7), žltej (1/7),modrej (1/7), bielej (1/7). Vlajka má pomer strán 2:3 a je ukončená tromi cípmi, t.j. dvoma zástrihmi siahajúcimi do tretiny jej listu.

 

pečať obce

  Pečať obce je okrúhla, uprostred so symbolom obce a kruhopisom OBEC ŠARIŠSKÉ SOKOLOVCE.


 
 • Výzva na vykonanie výrubu/okliesnenia stromov a iných porastov formou ver. vyhlášky

  21.10.2019 viac
 • Návrh ZUNP pre JPÚ Šarišské Sokolovce časť Havaška Zverejnenie návrhu ZUNP

  8.10.2019 viac
 • Verejná vyhláška - Oznámenie o začatí konania a predĺžení platnosti územného rozhodnutia a upustenie od ústneho konania - prístupová komunikácia v lo

  12.9.2019 viac
 • Jednoduché pozemkové úpravy - IBV Havaška

  Viac  informácií

  26.2.2019 viac
 • Zasadnutie zo dňa 11.9.2019

  mestské zastupiteľstvo viac

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Páči sa Vám naša webová stránka?
 
 
576

 
 
 
131

 

Integrované obslužné miesto občana

ÚvodÚvodná stránka