Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Symboly obce

   Symboly obce tvoria – erb, vlajka a pečať. Sokoliarmi boli iba najstarší obyvatelia obce Šarišské Sokolovce. Ich potomkovia sa zaoberali poľnohospodárstvom a pracovali v lesoch. Všetky tieto zdroje obživy sa uplatnili aj v historickom znaku obce. V pečatidle z roku 1786 z pažite vyrastá strom, na vrchole jeho koruny stojí sokol. Po stranách stromu je kolmo postavený obrovský lemeš s čerieslom, ktorý akoby vyjadroval, že v obci v čase vzniku pečatidla prevládalo poľnohospodárstvo.

erb obce - farebný                      erb obce  - obrysy

   Erb obce Šarišské Sokolovce pozostáva z modrého štítu, v ktorom je zobrazený žltý listnatý strom vyrastajúci so žltej pažite. na strome sedí jastrab, zobrazený bielou farbou. Po stranách stromu je osadený lemeš a čerieslo.

obecná vlajka

   Obecná vlajka pozostáva so siedmich pozdĺžnych pruhov vo farbách bielej (1/7), modrej (1/7), bielej (1/7), modrej (1/7), žltej (1/7),modrej (1/7), bielej (1/7). Vlajka má pomer strán 2:3 a je ukončená tromi cípmi, t.j. dvoma zástrihmi siahajúcimi do tretiny jej listu.

 

pečať obce

  Pečať obce je okrúhla, uprostred so symbolom obce a kruhopisom OBEC ŠARIŠSKÉ SOKOLOVCE.


 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Páči sa Vám naša webová stránka?
 
 
575

 
 
 
131

 

Integrované obslužné miesto občana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka