Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity

Aktivity 2012

1. Sokolovský ples 2012

   Rok 2012 sa otváral 21. januára „1. Sokolovským plesom“ na ktorý sa prišlo pozrieť  a zabaviť sa približne 120 Sokolovčanov, ako aj občanov zo susedných obcí a okolitých miest. O zábavu sa starala skupina Roland z Čirča, ktorá hrala celú noc na ľudovú nôtu. Ozvláštnením plesu bolo úvodné vystúpenie tanečnej dvojice zo základnej umeleckej školy v Lipanoch, ako aj ostatný program pripravený pre účastníkov plesu. V neposlednom rade to boli aj zaujímavé ceny, ktoré bolo možné získať v rámci tomboly, ktoré venovalo množstvo sponzorov (za ceny ďakujeme všetkým ochotným firmám, podnikateľom a súkromným osobám). Za účasť na prvom Sokolovskom plese všetkým hosťom ďakujeme a dúfame, že tento ples bol príjemným štartom do nového roka a veríme, že príjemné pocity zo zábavy pretrvajú s očakávaním ďalšieho ročníka plesovej sezóny.

1. Sokolovský ples - oznam

 

13. máj 2012  - Deň matiek

 

 

Deň matiek

 

 

 


 

Aktivity 2011

Víkend so Slovenským skautingom

   V sobotu dňa 13. augusta 2011, prišli do našej obce na pozvanie starostu obce členovia Slovenského skautingu so zámerom prezentovať hodnoty skautingu medzi mládežou a deťmi obce a tiež vyplniť zmysluplne prázdninový čas.

 

Noc v knižnici

   Dňa 29. - 30.júla 2011 sa uskutočnila pod vedením pána knihovníka Ondreja Liptáka, akcia pre deti so zameraním zvýšiť záujem detí o čítanie literatúry. Akcie sa zúčastnilo spolu 15 detí, z ktorích 10 prenocovalo aj v knižnici. Program bol plný hier a zábavy a samozrejme večerného čítania z titulov Obecnej knižnice.

Oznam - noc v knižnici

   Pre záujem bola akcia opakovaná v termíne 02. - 03. september 2011, kde sa jej zúčastnilo 17 detí.

 

Šarkaniáda 2011

   Dňa 2.októbra 2011 sa stretla skupina mladých rodín z obce (Fedorová, Kolpáka G., Kolpáka T.,  Kazimíra J., Mikolaja D., Škovranová) v časti Poddubie, aby vyskúšali spoločné púšťanie šarkanov. Počasie bolo krásne slnečné, aj keď  vietor veľmi neprial púšťaniu šarkanov. No aj napriek tomu sa podarilo niektorých šarkanov dostať do vzduchu. Detičky boli nadšené a časom aj unavené z pobehovania za šarkanmi. Tešíme sa na rok 2012.

Šarkaniáda 2011

 

Sokolovská jeseň 2011

  Dňa 23. októbra 2011 sa v Kultúrnom dome obce Šarišské Sokolovce za pomoci obce a organizačného výboru (Zuzana Kolpáková, Michaela Kazimírová, Ondrej Lipták, Eva Mikolajová, Mária Škovranová) sa uskutočnila výstava ovocia a zeleniny dopestovanej v obci našimi občanmi. Súčasťou výstavy bol aj kultúrny program kde vystúpili folklórne súbory - Barvinek, Šomka, Uzovčan, a tiež voľné spevácke zoskupenie Sokolovských žien a mužov. Takisto pekným naplnením programu bolo vystúpenie našich talentov - lyžičkový tanec (Kristián Škovran), - hra na syntetizátore (Karolína Mathiová). Ďalej vystúpili aj naše dievčatá a ženy v rytme "zumby" pod vedením Veroniky Novickej. Počas výstavy bola uskutočnená súťaž o najväčšiu tekvicu, zemiak, najkrajšie jablko a najväčšiu raritu. Výstavy a súťaže sa zúčastnilo približne 30 vystavovateľov, ocenených bolo 6 pestovateľov. Tejto kultúrno spoločenskej udalosti sa zúčastnila takmer celá obec, ako aj občania okolitých obcí. Celý program bol ukončený ľudovou veselicou, do rytmu hrala skupina Rytmik (Gustáv Burík, p. Tomečko).

Ďakujeme všetkým, ktorý prispeli ku tejto krásnej slávnosti najmä Sponzorom a Organizačnému výboru.

 

Oznam - Sokolovská jeseň 2011

 

Program Sokolovská jeseň 2011

 

Mikuláš 2011

   Dňa 6. decembra 2011, obec Šarišské Sokolovce slávnostne rozsvietila vianočný stromček za doprovodu detičiek  z obce, MŠ - Bodovce, ktorí privítali bohatým programom pri jedličke pre Mikuláša a jeho sprievod (čert, anjel), rodičov a starých rodičov. Celkovo bolo rozdaných 75 balíčkov, plných sladkej odmeny.


oznam - Mikuláš 2011


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Páči sa Vám naša webová stránka?
 
 
576

 
 
 
131

 

Integrované obslužné miesto občana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka